içinde

League of Legends Türkiye Büyük Finali 2021’in Şampiyonu Galatasaray Oldu

Volkswagen Arena’da gerçekleşen Türkiye Büyük Finali 2021’in şampiyonu belli oldu. 3-0’lık skorla 8. TBF’nin şampiyonu Galatasaray Esports oldu.

Riot Games Türkiye bu 1 senelik zorunlu molanın acısını açılış seremonisiyle çıkardı. Kaliforniyalı elektronik müzik sanatçısı Mako ve cosplayer’lar bir sahne performansı gerçekleştirdi. MORE, Legends Never Dies ve diğer çeşitli Riot Games müziklerini mix’leyerek final heyecanına heyecan kattı.

Finale kalan Galatasaray Esports ve Nasr Esports, TBF tarihlerinde bir şampiyonluğa sahip değildi. Bu şampiyonluk mücadelesinden Galatasaray Esports galip gelerek hem takımları adına tarih yazdı, hem de Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Bir TBF geleneği olarak ilk maçın erken oyunlarında agresif hamleler görmesek de orta oyunda Galatasaray Esports’un bol skorlu savaşlarıyla ilk zaferi göğüsledi. İkinci maçta Nasr Esports’un Rakan Kalista koridoruna karşı aldığı Braum seçimi bir hayli eleştirildi. 11.15 yamasında oynanan maçlarda Galatasaray Esports’un dominant oyunu dikkat çekti. TBF 2021’in şampiyonu Galatasaray Esports; Ornn, Viego, Syndra, Varus, Alistar seçimleri ve Irelia, Kennen, Rakan, Ziggs, Braum yasaklamalarıyla maçlara son noktayı koydu.

Riot Games Türkiye’nin TBF 2021’i yayımladığı resmi Twitch sayfasında üç serilik maçlar ortalama 27 bin, YouTube sayfasında da 21 bin izlendi. Ayrıca Galatasaray Esports’un orta koridor oyuncusu en değerli oyuncu seçildi.

League of Legends Türkiye Büyük Finali 2021’in Şampiyonu Galatasaray Oldu via @gamerturkiye

League of Legends’in Yeni Şampiyonu: Vex

Roblox Sesli Sohbet Özelliğine Kavuşuyor