içinde

VALORANT VCT Game Changers Turnuvası Duyuruldu

Riot Games, VALORANT VCT Game Changers turnuvasını resmi olarak duyurdu.

EMEA bölgesinde düzenlenecek ve önümüzdeki üç ay içerisinde gerçekleşecek olan VCT Game Changers turnuvasının esas amacı kadınların e-spor sektöründe desteklenmesi. Kadınların, cinsiyete dayalı taciz korkusu olmadan rekabet edebilmeleri için güvenli fırsatlar yaratan turnuva ilk olarak Şubat 2021’de duyuruldu.

Riot Games’in marka yöneticisi olan Vera Wienken “Daha fazla kadına e-spor hayallerini sürdürmeleri için ilham vermek istiyorsak, bu oyunları daha erişilebilir hale getirmek için doğrudan harekete geçmeli ve gelecek yıllarda yer alabilmeleri için eşit bir oyun alanı yaratmalıyız. VCT Game Changers EMEA’nın AB’de kadınların VALORANT becerilerini sergilemeleri ve adil, güvenli bir ortamda, ancak yine de ekosistem içinde rekabet etmeleri için bir basamak olmasını istiyoruz.” dedi.

VALORANT VCT Game Changers Ödül Havuzu

Eylül ve Ekim aylarındaki her iki etkinlik de kadınlardan oluşan 64 takıma kadar açık eleme turnuvaları şeklinde gerçekleşecek. Ancak, Ekim’deki turnuva, en az üç ekip üyesinin kadın olması koşuluyla karma takımlara izin verecek özel bir “All-in (Herkes dahil)” sürümü olacak. Katılımcılar daha sonra turnuva başına 20.000 €’luk ödül havuzundan pay almak için yarışacaklar. Üçüncü ve son turnuva Kasım ayında gerçekleşecek ve toplamda 50.000 € ödül havuzu sunulacak.

VALORANT VCT Game Changers Turnuvası Tarihleri

Bu ayın sonlarına doğru başlayacak olan VCT Game Changers EMEA turnuvası üç seriye ayrılarak gerçekleşecek.

Turnuva tarihleri:

  • 1. Seri: 27 Eylül – 3 Ekim 2021
  • 2. Seri: 25 Ekim – 31 Ekim 2021
  • 3. Seri: 15 Kasım – 21 Kasım 2021
VALORANT VCT Game Changers Turnuvası Duyuruldu via @gamerturkiye

TFT 11.18 Yama Notları

VALORANT 3.05 Yama Notları